Саме зміни до Конституції повинні забезпечити фундамент демократичних змін - Турчинов

Розширення прав місцевого самоврядування, баланс між усіма гілками влади, розбудова незалежної судової гілки влади, забезпечення контролю суспільства за роботою влади є принциповими напрямками реформування Конституції. Про це заявив в.о. Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов, відкриваючи у вівторок відкрите засідання Верховної Ради України у формі громадських слухань з питання обговорення внесення змін до Конституції України.

«Україна зараз переживає драматичні, навіть трагічні, дні своєї історії: продовжується неприхована, жорстка і цинічна агресія Російської Федерації проти нашої країни, мета якої — знищити Україну, повністю дестабілізувати ситуацію в нашій державі, не дати можливість Україні просуватися європейським шляхом, не дати розбудувати нашу країну як могутню, демократичну європейську державу, — сказав Турчинов. — Але не зважаючи на всі ці спроби, ми продовжуємо рух змін на демократизацію України, продовжуємо йти шляхом до спільного європейського дому».

Керівник Парламенту назвав продовження конституційної реформи одним з ключових питань, які повинна розглянути Верховна Рада.

«Саме зміни до Конституції повинні забезпечити фундамент демократичних змін, фундамент побудови європейської демократичної країни, на якому ми зможемо розвивати і будувати всі інші напрямки прогресивних змін», — заявив він.

Турчинов нагадав, що Верховна Рада створила Тимчасову спеціальну комісію з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України, «і чітко задала вектор цих змін — парламентсько-президентська формула управління нашої країни».

Конкретизуючи основні напрямки реформування Конституції, керівник Парламенту зазначив, що без розширення прав місцевого самоврядування неможливо подолати наслідки авторитаризму, тоталітаризму, побудувати сильні регіони і сильну країну. За його словами, баланс між усіма гілками влади має унеможливити їх протистояння.

Турчинов нагадав про нещодавнє розширене засідання Тимчасової спеціальної комісії з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України, на якому за участю Уряду обговорювалася концепція внесення змін до Основного закону.

«Зараз з урахуванням тих змін, доповнень і пропозицій, які висловлювали народні депутати, ми зможемо обговорити і підійти до концепції конституційних змін, які будуть покладені в прийняття закону», — сказав він.

Турчинов також зазначив, що рішення щодо внесення змін до Конституції Парламент повинен приймати на двох сесіях. «Це достатньо складний процес. Але запорука його ефективності — публічність, обговорення не тільки в межах Парламенту, а й у регіонах, фахівцями з конституційного права, представниками судової гілки влади, оскільки питання чесного і неупередженого суду для України один з пріоритетів», — сказав він.

«Мета сьогоднішнього засідання — вийти на зрозумілу суспільством концепцію конституційних змін, яка буде покладена в основу прийняття відповідного закону», — підсумував Турчинов.

«Об’єднати українське суспільство — наша основна мета. І на це ми повинні працювати», — заявив Голова Верховної Ради.

UAINFOИсточник: “http://uainfo.org/blognews/315443-same-zmni-do-konstitucyi-povinn-zabezpechiti-fundament-demokratichnih-zmn-turchinov.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя